Pizza Tarifleri

Milföy Pizza: Minik Atıştırmalık

Milföy pizza hamuru neredeyse herkesin buzdolabında bulunan, çok sevilen ve sıkça tüketilen bir ürün olmasına rağmen milföy hamuruyla yapılan tarifler kısıtlı oluyor. Genellikle içine peynir veya sosis gibi ürünler koyarak fırına atıyoruz. Aslında milföy hamurundan yapılan tarifler oldukça fazla olmasına rağmen kısıtlı tariflerle milföy hamurunu sadece börek gibi kullanmak insanların milföy hamurundan sıkılmasına neden oluyor.

Sizde bugün bir farklılık yapıp milföy hamurundan pizzalar yapabilirsiniz. Milföy pizzalar hem görünüş olarak hem de lezzet olarak oldukça tatmin edici. Kahvaltılık olarak yapabileceğiniz gibi bilgisayar ve televizyon başında atıştırmak için de yapılacak çok uygun bir tarif. Arkadaşlarınızla oyun oynamak, maç ve film izlemek gibi etkinlikler düzenlediğinizde bu tarifi kolaylıkla yapabilirsiniz.Ayrıca sitemizde arama yaparak milföyden yapılan farklı tarifler bulabilirsiniz.

Milföy Pizza Malzemeler

 • 5 adet Milföy hamuru
 • Sucuk veya sosis
 • 2 adet Yeşil Biber
 • Kaşar veya mozzarella peyniri
 • Zeytin
 • 1 adet Yumurta sarısı
 • domates sosu(pizza sosu)

Ana malzemelerimiz bunlardır siz kendi damak tadınıza göre istediğiniz malzemeyi ekleyebilirsiniz.

Milföy Pizza Hazırlanışı

 • Milföy hamurunu dolaptan çıkarıp çözülmesini bekleyin. Eğer tam olarak çözülmeden yaparsanız şekil verirken hamur kırılır veya bardak hamuru kesemez.
 • Su bardağının ucuyla milföy hamurlarına yuvarlak şeklini vermekle başlıyoruz
 • Yuvarlak şeklini verdiğimiz milföy hamurlarını çatalla deliyoruz. Hamurun kabarmaması için
 • Delinen milföy hamurlarına yumurta sarısı sürüyoruz
 • Yumurta sarısının üstüne isterseniz domates sosu veya kendi hazırladığınız pizza sosu da kullanabilirsiniz. Uğraşmak istemiyorsanız salça bile sürebilirsiniz.
 • Kaşar peynirini sosun üstüne koyun. Fazla koymamaya dikkat edin fırında eridikçe fırın tepsisine akıp gitmesin. Kaşarı pizzanın ortasına koyarsanız eridiğinde pizzanın kenarlarına doğru dağılacaktır.
 • Kaşarın üstüne diğer malzemeleri de ekleyip fırına verebilirsiniz.200 derecede 10 15 dakika yeterli olacaktır.

Mini Milföy Pizzalarını sıcakken tüketmenizi öneririrm, soğudukça lezzetini fazlasıyla kaybediyor.

Bu tarifleri yapıyoruz ama fotoğraftaki gibi olmuyor diyorsanız aşağıdaki kısmı okuyarak tarifin tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.

Milföy Pizza Tarifi

Milföy Pizza Tarifinin Püf Noktaları

Hamur

Milföy hamurunu geniş ağızlı bir bardakla yuvarlak şeklini verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bir nokta da bir çatalla milföy hamurunu delmek olacaktır. Hamuru çatalla delerseniz milföy hamurununun kabarmasını önleyerek pizza gibi bir şekil almasını sağlayacaksınız. Eğer delmesseniz milföy hamurunuz orantısız bir şekilde kabaracak ve pizzadan çok uzak bir görüntüye bürünecektir.

Milföy hamuru olarak istediğiniz bir hamuru kullanabilirsiniz. Açıkçası bu tarife lezzetini verecek olan şey malzemelerin kalitesidir. İsterseniz daha ucuz bir milföy hamuru kullanarak bütçenizi diğer malzemelere ayırabilirsiniz.

Sos

Pizza sosu olarak isterseniz bizim yaptığımız Ev yapımı pizza sosunu kullanabilirsiniz. Eğer yok ben bu kadar uğraşmam derseniz herhangi bir domates sosunu veya salçayı hafif sulandırarak içine baharat katarak pizza sosu olarak kullanabilirsiniz. Böyle tariflerde mutfakta son derece özgürsünüz. İstediğiniz gibi bir sos yaparak pizza sosu olarak kullanabilirsiniz. Biz bu tarifte kendi yapımımız olan yukarıda bahsettiğimiz pizza sosunu kullandık. Hiç sos kullanmadan da sadece yumurta sarısı sürerekte pizzanızı yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi tamamen özgürsünüz biz sadece size fikir vermek için buradayız.

Malzemeler

Milföy pizzanıza sucuk gibi ürünler kullanacaksınız bunların çok olmamasına dikkat edin. Milföy hamurunun yağlı olmasından dolayı bu ürünler birleşince çok yağlı bir pizza yapabilirsiniz. Eğer güzel bir pizza elde etmek istiyorsanız ürünlerin dağılımına dikkat etmeniz gerekiyor. Biz her evde bulunduğu için kaşar peynirini kullandık eğer siz mozzarella peyniri kullanmak isterseniz daha lezzetli bir milföy pizzanız olabilir.

Milföy pizza teknik gerektirmeyen basit bir tarif olduğu için lezzetini belirleyen en önemli şey kullandığınız malzemeler olacaktır. Kullandığınız malzemeler ne kadar lezzetliyse milföy pizzanız da o kadar lezzetli olacaktır.

Pişirme

Milföy hamuru hızlı pişen bir hamur olduğu için pişirirken hamurun yanmamasına özen gösterin. Çok pişirdiğinizde üstündeki malzemeler yanıp pizzayı yenilemez bir hale getirebilir.

Kaşarlar eriyip kızarmaya başladığınıda pizzanızı kontrol edip altınında piştiğinden emin olduğunuzda fırından çıkarın. Fotoğrafta gördüğünüz pizzayı biz hafif çıtır olması için biraz uzun pişirdik. Siz daha az ve daha beyaz bir görüntü yakalamak istiyorsanız az pişirebilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için gerçekten çok önemli eğer Milföy Pizza tarifimizi yaptıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu