Makaleler

Limon ve Sirke İle Mikrodalga Temizliği

Mikrodalga fırınlar artık mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden oldu. Çok kullanılan mikrodalga fırınlar pisleniyor. Duvarlarına yemeklerden çıkan buharlardan kalan artıklar yapışabilir ve kapağını açtığınızda kötü kokular gelebilir. Mikrodalga fırını temizlemek için size doğal bir temizleme çözümümüz var. Kimyasal temizlik ürünleri tehlikelerinden dolayı kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Vereceğimiz reçeteler ile doğal ürünlerle mikrodalga fırınınız ilk aldığınız günkü gibi yepyeni görünecek ve tertemiz kokacaktır.

İşte Mikrodalga fırını doğal malzemelerle temizlemenim 2 yolu:

Beyaz Sirke İle Mikrodalga Temizleme

Evde doğal malzemelerle temizlik yapıyorsanız zaten sirkenin temizlik işlerinde en iyi dostunuz olduğunu biliyorsunuzdur. Temizlikte en çok kullanılan doğal ürün olan sirke ile mikrodalga fırınınızı da temizleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

1 bardak suya 2 yemek kaşığı beyaz sirke ekleyin. Mikrodalga fırını maksimum sıcaklıkta 3- 5 dakika çalıştırın. Bu karışım kaynayıp buharını tüm fırının iç yüzeyine dağıtacaktır. Fırın çalışmasını bitirince 1 dakika daha buharın iç yüzeylere yapışmasını bekleyin. Bekledikten sonra sünger yardımıyla fırını silin. En son olarak ta su ve sirkeye batırılmış bir bezle temizleyin.

 

Limon ile Mikrodalga Temizleme

Temizlik için bir diğer doğal temizlik ürünümüz ise limondur. Limon ile mikrodalga fırını temizlemeniz fırının güzel kokmasını da sağlayacaktır. Güzel kokunun yanı sıra fırının iç yüzeyini parlatacak ve yeni alınmış kadar temiz yapacaktır.

Nasıl Yapılır?

Bir kaseye su doldurun. 1 adet limonu 2 parçaya kesin. Kestiğiniz parçaların iç tarafı suyun içinde olacak şekilde kaba koyun. Maksimum sıcaklıkta 1 dakika çalıştırın. Daha sonra bir bez yardımıyla fırınınızı silin.

Bu yazıyı okuduysanız Mikrodalgaya koymamanız gereken gıda ve malzemeler makalemizi de okuyabilirsiniz. 

 

Başa dön tuşu